ارسال عکس با کیفیت بالا در واتساپ سرانجام ممکن شد

ارسال عکس با کیفیت بالا در واتساپ یکی از ویژگی‌های دست‌نیافتی این پیام‌رسان بود. حالا WhatsApp این قابلیت را امکان‌پذیر کرده است.

یکی از مهم‌ترین نقاط ضعف پیام‌رسان واتساپ، ارسال تصاویر با آن است. زیرا خود برنامه رزولوشن، ابعاد و کیفیت عکس‌های ارسالی را کاهش می‌دهد. این یعنی کاربران ترجیح می‌دهند از پلتفرم‌های دیگری برای ارسال عکس‌های خود با کیفیت اصلی استفاده کنند. اکنون خبر می‌رسد که WhatsApp سرانجام این مشکل را حل کرده است و کاربران به‌لطف قابلیت به‌نام HD Photos، قادر به ارسال عکس با کیفیت بالا در واتساپ خواهند بود.

ارسال عکس با کیفیت بالا در واتساپ

متا به‌عنوان صاحب این پیام‌رسان می‌گوید، هنگام ارسال عکس گزینه جدیدی با آیکون “HD” اضافه شده که وقتی آن را انتخاب کنید، عکس‌های شما با رزولوشن کامل ارسال خواهند شد. البته به‌صورت پیش‌فرض کیفیت تصاویر روی گزینه “Standard” تنظیم شده است تا حجم کمتری از پهنای باند اینترنت کاربران استفاده شود و انتقال سریع‌تر انجام شود.

ارسال عکس با کیفیت بالا در واتساپ

مقدار پیکسل‌ها یک بخش و فشرده‌سازی بخش دیگر است. گرچه واتساپ با فعال کردن حالت HD، پیکسل‌های یک تصویر را کاهش نمی‌دهد، اما هنوز هم آن‌ها را فشرده‌سازی می‌کند. همچنین لازم به‌ذکر است که در واتساپ، تمام تصاویر‌‌ (چه HD و چه غیر HD)، به‌صورت رمزگذاری شده پایان به پایان ارسال می‌شوند. همچنین گوشه سمت چپ پایین تصاویری که با رزولوشن کامل ارسال می‌شوند، آیکون کوچک HD دیده خواهد شد که البته بعد از ذخیره در گالری، ناپدید می‌شود. این گزارش را وب‌سایت معتبر TheVerge منتشر کرده است.

اشتراک گذاری

همیشه تشنه فناوری جدید بوده ام. علاقه ام در خدمات تحت وب خلاصه نمی شود بلکه همیشه در زمینه های مختلف: از شبکه های کامپیوتری, مجازی سازی و سیستم عامل، در زیرساخت های وب گرفته تا برنامه های تحت وب و دست آوردهای جدید رابط کاربری مطالعه دارم. و حالا در سازمان امور مالیاتی شهرستان ساوه کارشناس نرم افزار هستم و همینطور دانسته های خود را در شرکت نت سا به عنوان مدیر فنی بکار می بندم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *