سامسونگ مشغول آماده‌سازی سنسور دوربین ۴۴۰ مگاپیکسلی است

سامسونگ و سونی مهم‌ترین تولیدکنندگان سنسور دوربین موبایل هستند و سامسونگ با تولید سنسور‌های ۲۰۰ مگاپیکسلی، در این زمینه سروصدای به راه انداخته است. حالا بر اساس یک گزارش جدید، سامسونگ بر روی ۴ سنسور دوربین جدید کار می‌کند که یکی از آن‌ها از نوع ۴۴۰ مگاپیکسلی است. همچنین سه سنسور دیگر از رزولوشن ۳۲۰، ۲۰۰ و ۵۰ مگاپیکسل بهره می‌برند.

این افشاگر به طور مشخص اعلام نکرده که آیا سنسور دوربین ۴۴۰ مگاپیکسلی در گوشی‌های هوشمند استفاده می‌شود یا نه؛ زیرا ممکن است سامسونگ چنین سنسوری را برای صنایع مختلف و اتومبیل‌های خودران راهی بازار کند. باید خاطرنشان کنیم مدیران سامسونگ مدت‌ها قبل اعلام کرده بودند که می‌خواهند سنسورهایی با رزولوشن چشم انسان (۵۰۰ تا ۶۰۰ مگاپیکسل) تولید کنند و توسعه‌ی سنسور دوربین ۴۴۰ مگاپیکسلی هم در راستای دستیابی به همین هدف است.

در مورد سنسور دوربین ۳۲۰ مگاپیکسلی هم این افشاگر مدعی شده که شاید سامسونگ برای گلکسی S26 اولترا از آن استفاده کند. باید خاطرنشان کنیم همین حالا چیپست دایمنسیتی ۹۲۰۰ مدیاتک از سنسور دوربین ۳۲۰ مگاپیکسلی پشتیبانی می‌کند. بنابراین به نظر می‌رسد بعد از همه‌گیری سنسور‌های ۲۰۰ مگاپیکسلی، نوبت به استفاده از مدل‌های ۳۲۰ مگاپیکسلی می‌رسد.

در این گزارش به ساخت سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی مبتنی بر پیکسل‌های ۰.۷ میکرونی اشاره شده که نسبت به نسخه‌ی فعلی موجود در بازار، از پیکسل‌های نسبتا بزرگ‌تری بهره می‌برد. ظاهرا سامسونگ قصد داشته از این سنسور در گلکسی S25 اولترا استفاده کند که به دلیل بالا بودن هزینه‌های ساخت، این برنامه کنار گذاشته شده است.

همچنین سنسور ۵۰ مگاپیکسلی که سامسونگ در حال آماده‌سازی آن است، ۱ اینچ اندازه دارد و به نظر می‌رسد اولین سنسور ۱ اینچی سامسونگ محسوب می‌شود. همانطور که احتمالا می‌دانید، برخی از پرچم‌داران اندرویدی از سنسور ۱ اینچی ساخت سونی بهره می‌برند که این سنسور حرف زیادی برای گفتن دارد. با افزایش اندازه‌ی سنسور، نه‌تنها نور بیشتری به آن راه پیدا می‌کند بلکه بوکه طبیعی‌تری هم به دست می‌آید.

به نظر می‌رسد در میان این سنسورها، مدل ۵۰ مگاپیکسلی زودتر راهی بازار می‌شود که البته قرار است در ابتدا در گوشی‌های ساخت دیگر شرکت‌ها مورد استفاده قرار بگیرد. با توجه به اینکه در حال حاضر سونی تنها سازنده‌ی سنسور ۱ اینچی است، ارائه‌ی سنسور موردنظر از طرف سامسونگ، رقابت را افزایش می‌دهد و در نتیجه سازندگان‌ گوشی‌های هوشمند می‌توانند از بین گزینه‌های بیشتری دست به انتخاب بزنند.

منبع: Android Authority

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *