قابلیت اشتراک گذاری نمایشگر (Screen Sharing) به تماس های تصویری واتساپ آمد

قابلیت اشتراک گذاری نمایشگر – Screen Sharing به تماس های تصویری پیام‌رسان واتساپ اضافه شد. اما این قابلیت چیست و چرا مهم است؟

اپلیکیشن پیام‌رسان واتساپ امروز قابلیت جدیدی را رونمایی کرد که به‌لطف آن کاربران می‌توانند حین مکالمات ویدیویی، صفحه نمایش گوشی خود را به‌اشتراک بگذارند. مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا به‌عنوان صاحب اصلی WhatsApp، قابلیت اشتراک گذاری نمایشگر واتساپ را در یک پست اینستاگرامی معرفی کرده است. این قابلیت که با تاخیری فراوان به پیام‌رسان واتساپ اضافه شده، آمده است تا با سرویس‌هایی مثل زوم، گوگل میت و مایکروسافت تیم رقابت کند.

نمایشگر گوشی‌تان را در مکالمات ویدیویی با دیگران به‌اشتراک بگذارید

قابلیت اشتراک گذاری نمایشگر و مکالمه ویدیویی لنداسکیپ واتساپ

فرقی نمی‌کند شما می‌خواهید اسناد کاری خود را به‌اشتراک بگذارید، عکس‌هایتان را با خانواده‌تان به اشتراک بگذارید، برنامه مسافرت بچینید یا از دوستان خود برای خرید اینترنتی مشورت بگیرید و یا اینکه به پدربزرگ/مادربزرگ خود کار با گوشی را توضیح دهید؛ قابلیت Screen Sharing به شما اجازه می‌دهد نمای زنده‌ای از صفحه نمایش گوشی خود را در طول مکالمه به‌اشتراک بگذارید.

کاربران برای استفاده از این قابلیت، باید از نصب آخرین نسخه WhatsApp روی گوشی خود اطمینان پیدا کنند. در طول مکالمه ویدیویی، آیکون جدیدی به نام “Share” را مشاهده خواهید کرد. این قابلیت هم اکنون روی نسخه اندروید، آی او اس و دسکتاپی پیام‌رسان واتساپ موجود است و کاربران نیز قادر به استفاده از آن هستند.

مکالمات ویدیویی را با نمایشگر افقی گوشی تجربه کنید

قابلیت اشتراک گذاری نمایشگر و مکالمه ویدیویی لنداسکیپ واتساپ

اما علاوه بر قابلیت اسکرین شیرین، متا همچنین خبر از اضافه شدن قابلیتی به مکالمات ویدیویی WhatsApp می‌دهد که سال‌هاست کاربران در طلب آن هستند. در واقع کاربران از این پس می‌توانند در حالی که گوشی را به‌صورت افقی روی دست خود نگه داشته‌اند، مکالمه ویدیویی انجام دهند. شما در این حالت فضای کار بیشتری را نسبت به حالت عمودی در اختیار خواهید داشت.

از دیگر امکانات جدید آخرین آپدیت واتساپ باید به امکان ارسال سریع یادداشت‌های ویدیویی کوتاه، ارسال پیام برای خودتان و بهبود ثبت عکس از اسناد اشاره کرد.

اشتراک گذاری

همیشه تشنه فناوری جدید بوده ام. علاقه ام در خدمات تحت وب خلاصه نمی شود بلکه همیشه در زمینه های مختلف: از شبکه های کامپیوتری, مجازی سازی و سیستم عامل، در زیرساخت های وب گرفته تا برنامه های تحت وب و دست آوردهای جدید رابط کاربری مطالعه دارم. و حالا در سازمان امور مالیاتی شهرستان ساوه کارشناس نرم افزار هستم و همینطور دانسته های خود را در شرکت نت سا به عنوان مدیر فنی بکار می بندم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *